Covid 19

Ubytovacie priestory nášho domu sú ako jediné na Slovensku chránené vysoko účinnou nanotechnológiou proti šíreniu infekcie koronavírusu Covid-19 a všetkých ostatných vírusových a bakteriálnych infekcií.

Natreté steny a strop v miestnostiach funkčným náterom FN NANO® vytvára na ich povrchu vysoko účinnú ochranu proti usadzovaniu choroboplodných zárodkov (vírusov a baktérií) vrátane koronavírusu Covid-19.  Vytvorená náterová vrstva vďaka svojej mikro štruktúre účinne zachytáva na svojom povrchu vírusy a baktérie unášané vzduchom a následne ich veľmi účinne eliminuje. Tým od nich zároveň čistí vzduch v miestnosti. Týmto spôsobom sa účinne a dlhodobo zvyšuje ochrana ľudí v miestnosti proti prenosu vírusových a bakteriálnych nákaz, vrátane Covid-19.

Fotokatalytická nanotechnológia využíva energiu svetla, ktorú premieňa na silný čistiaci a antimikrobiálny efekt.

Predstavte si platničku rozžeravenú na teplotu dosahujúcu teploty niekoľko tisíc stupňov Celzia. Pokiaľ na ňu dopadne malý kúsok organického materiálu, vo vzdušnom prostredí okamžite zhorí a rozloží sa až na základní minerálne komponenty. Na platničke sa nič neusadí. Podobne, ale pri izbovej teplote, funguje funkčný náter FN NANO®. Túto schopnosť mu poskytujú mikroskopické kryštáliky polovodiče oxidu titaničitého (TiO2) a fyzikálny jav nazývaný fotokatalýza, poháňaný svetlom.

Ak máte záujem o podrobnejšie informácie,
nájdete ich na stránke: